MMBZ27VDA-E3-08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 69
Datasheet
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 27 V 225 mW SOT-23-3
MMBZ27VDA-E3-08
DigiKey Part Number
MMBZ27VDA-E3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMBZ27VDA-E3-08
Description
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
80 nA @ 22 V
Manufacturer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 200 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
1 Pair Common Anode
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
27 V
Supplier Device Package
SOT-23-3
Power - Max
225 mW