1.5SMC33A-E3/9AT
DigiKey Part Number
1.5SMC33A-E3/9ATGITR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5SMC33A-E3/9ATGICT-ND - Cut Tape (CT)
1.5SMC33A-E3/9ATGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC33A-E3/9AT
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.7V Clamp 32.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
32.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.7V