WSLP3921L1000FEA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WSLP3921L1000FEA |
Description | RES 0.0001 OHM 1% 9W 3921 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 mOhms ±1% 9W Chip Resistor Nonstandard Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Mfr | Temperature Coefficient ±350ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Nonstandard |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.045" (1.14mm) |