WFMB2512R1000FEA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WFMB2512R1000FEA |
Description | RES 0.1 OHM 3.0 W 1% 2512 SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 83 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 mOhms ±1% 3W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WFMB2512R1000FEA Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |