TNPW020149R9BEED
DigiKey Part Number
541-TNPW020149R9BEEDTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-TNPW020149R9BEEDCT-ND - Cut Tape (CT)
541-TNPW020149R9BEEDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW020149R9BEED
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 0.075W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
49.9 Ohms ±0.1% 0.075W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW020149R9BEED Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)