RNC65J2211BRRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.21 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC65J2211BRRE6
DigiKey Part Number
541-RNC65J2211BRRE6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC65J2211BRRE6
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNC65J2211BRRE6 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Failure Rate
R (0.01%)