RNC50K1782FRB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 495
17.8 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC50K1782FRB14
DigiKey Part Number
RNC50K1782FRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC50K1782FRB14
Description
RES 17.8K OHM 1/10W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNC50K1782FRB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)