RNC50J3362BRB14
DigiKey Part Number
541-RNC50J3362BRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC50J3362BRB14
Description
RES 33.6K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Detailed Description
33.6 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RNC50J3362BRB14 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)