ILBB0603ER100V
DigiKey Part Number
541-4359-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-4359-1-ND - Cut Tape (CT)
541-4359-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILBB0603ER100V
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 500mA 50mOhm
EDA/CAD Models
ILBB0603ER100V Models
Category
Current Rating (Max)
500mA
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
10 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)