ERL6227K000JKEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL6227K000JKEK500
DigiKey Part Number
541-ERL6227K000JKEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL6227K000JKEK500
Description
RES 27K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)