ERL6212K000GKR71 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 kOhms ±2% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL6212K000GKR71
DigiKey Part Number
541-ERL6212K000GKR71TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL6212K000GKR71
Description
RES 12K OHM 2% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
94 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)