ERL328K6600FKEA500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
8.66 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL328K6600FKEA500
DigiKey Part Number
541-ERL328K6600FKEA500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL328K6600FKEA500
Description
RES 8.66K OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)