ERL328K0600FKEK500
DigiKey Part Number
541-ERL328K0600FKEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL328K0600FKEK500
Description
RES 8.06K OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
8.06 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)