ERL3282R500FKEA500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
82.5 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL3282R500FKEA500
DigiKey Part Number
541-ERL3282R500FKEA500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL3282R500FKEA500
Description
RES 82.5 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)