ERL326R0400FKEK500
DigiKey Part Number
541-ERL326R0400FKEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL326R0400FKEK500
Description
RES 6.04 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.04 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)