ERL322K4900FKEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
2.49 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL322K4900FKEK500
DigiKey Part Number
541-ERL322K4900FKEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL322K4900FKEK500
Description
RES 2.49K OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)