ERL32200R00GKEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
200 Ohms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL32200R00GKEB500
DigiKey Part Number
541-ERL32200R00GKEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL32200R00GKEB500
Description
RES 200 OHM 2% 1W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)