ERL071K1300FKEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.13 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL071K1300FKEK500
DigiKey Part Number
541-ERL071K1300FKEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL071K1300FKEK500
Description
RES 1.13K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)