ERL058K6600FKEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
8.66 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL058K6600FKEB500
DigiKey Part Number
541-ERL058K6600FKEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL058K6600FKEB500
Description
RES 8.66K OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)