ERL056R0400FKEA500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.04 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL056R0400FKEA500
DigiKey Part Number
541-ERL056R0400FKEA500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL056R0400FKEA500
Description
RES 6.04 OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)