ERL05200R00GKEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
200 Ohms ±2% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL05200R00GKEB500
DigiKey Part Number
541-ERL05200R00GKEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL05200R00GKEB500
Description
RES 200 OHM 2% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)