ERL0512K000GKEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 kOhms ±2% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL0512K000GKEK500
DigiKey Part Number
541-ERL0512K000GKEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL0512K000GKEK500
Description
RES 12K OHM 2% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)