ERC5549K900BHEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 49
In Stock: 6
49.9 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC5549K900BHEB500
DigiKey Part Number
541-ERC5549K900BHEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC5549K900BHEB500
Description
RES 49.9K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)