CSC08A01330RGEK
DigiKey Part Number
CSC330N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSC08A01330RGEK
Description
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 8SIP
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
8-SIP
Resistance (Ohms)
330
Supplier Device Package
8-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Number of Resistors
7
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C