PTN0805E1653BST1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 3,009
Datasheet
165 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive Thin Film