PLTT0603Z2492QGT5
DigiKey Part Number
764-1078-2-ND - Tape & Reel (TR)
764-1078-1-ND - Cut Tape (CT)
764-1078-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLTT0603Z2492QGT5
Description
RES SMD 24.9K OHM 0.15W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.9 kOhms ±0.02% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PLTT0603Z2492QGT5 Models
Category
Features
Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 215°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)