125LD33-R
DigiKey Part Number
125LD33-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125LD33-R
Description
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
125LD33-R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y4
Series
Applications
Packaging
Bulk
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.366" Dia (9.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.252" (6.40mm)