VY2682M59Y5US6TV0
DigiKey Part Number
56-VY2682M59Y5US6TV0TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-VY2682M59Y5US6TV0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2682M59Y5US6TV0
Description
CAP CER 6800PF 440VAC Y5U
Detailed Description
6800 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY2682M59Y5US6TV0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.571" Dia (14.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)