VY2681M29Y5US6TV7
DigiKey Part Number
56-VY2681M29Y5US6TV7TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-VY2681M29Y5US6TV7CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2681M29Y5US6TV7
Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RAD
Detailed Description
680 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY2681M29Y5US6TV7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)