VY1472M63Y5UQ64V0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 77,457
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY1 Series_15-16
VY1472M63Y5UQ64V0
DigiKey Part Number
VY1472M63Y5UQ64V0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1472M63Y5UQ64V0
Description
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY1472M63Y5UQ64V0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)