VY1471M31Y5UQ6UV0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 7,421
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
470 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY18-SERIES
VY1471M31Y5UQ6UV0
DigiKey Part Number
VY1471M31Y5UQ6UV0-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1471M31Y5UQ6UV0
Description
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY1471M31Y5UQ6UV0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)