VY1471K31Y5UQ63L0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
470 pF ±10% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY1471K31Y5UQ63L0
DigiKey Part Number
VY1471K31Y5UQ63L0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1471K31Y5UQ63L0
Description
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VY1471K31Y5UQ63L0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)