VY1470K31Y5SQ6UV0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
47 pF ±10% 760VAC Ceramic Capacitor Y5S Radial, Disc
VY18-SERIES
VY1470K31Y5SQ6UV0
DigiKey Part Number
VY1470K31Y5SQ6UV0-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1470K31Y5SQ6UV0
Description
CAP CER 47PF 760VAC Y5S RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY1470K31Y5SQ6UV0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)