VY1332M59Y5UQ63V0
DigiKey Part Number
BC2377-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1332M59Y5UQ63V0
Description
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL
Detailed Description
3300 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY1332M59Y5UQ63V0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.591" Dia (15.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)