VY1331K31Y5SQ6UL0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 10,942
Datasheet
Direct
In Stock: 14,840
Datasheet
330 pF ±10% 760VAC Ceramic Capacitor Y5S Radial, Disc
VY1331K31Y5SQ6UL0
DigiKey Part Number
VY1331K31Y5SQ6UL0-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1331K31Y5SQ6UL0
Description
CAP CER 330PF 760VAC Y5S RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY1331K31Y5SQ6UL0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)