VY1222M47Y5UQ63L0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 1,759
Datasheet
Direct
In Stock: 84,507
Datasheet
Similar
Similar
KEMET
KEMET
In Stock: 82
2200 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY1222M47Y5UQ63L0
DigiKey Part Number
VY1222M47Y5UQ63L0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1222M47Y5UQ63L0
Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY1222M47Y5UQ63L0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)