VY1152M35Y5UC6UV0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
1500 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY1152M35Y5UC6UV0
DigiKey Part Number
VY1152M35Y5UC6UV0-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1152M35Y5UC6UV0
Description
CAP CER 1500PF 760VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VY1152M35Y5UC6UV0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)