VY1102M35Y5UQ63LX
DigiKey Part Number
VY1102M35Y5UQ63LX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1102M35Y5UQ63LX
Description
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL
Detailed Description
1000 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY1102M35Y5UQ63LX Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)