VDRS07H275TSE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VDRS07H275TSE |
Description | VARISTOR 430V 1.2KA DISC 9MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 430 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 9mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 473 V |
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components | Current - Surge 1.2 kA |
Series | Energy 36J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 140 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 275 V | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Maximum DC Volts 350 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 387 V | Package / Case Disc 9mm |
Varistor Voltage (Typ) 430 V |