S681K33X7RP63K5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
S681K33X7RP63K5R
DigiKey Part Number
S681K33X7RP63K5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S681K33X7RP63K5R
Description
CAP CER 680PF 2KV X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial, Disc
Part Status
Active
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)