S222K39Y5PN6UK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2200 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
S222K39Y5PN6UK5R
DigiKey Part Number
S222K39Y5PN6UK5R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222K39Y5PN6UK5R
Description
CAP CER 2200PF 1KV Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222K39Y5PN6UK5R Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±10%