D103M29Z5UF6TJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
10000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
D103M29Z5UF6TJ5R
DigiKey Part Number
D103M29Z5UF6TJ5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D103M29Z5UF6TJ5R
Description
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
D103M29Z5UF6TJ5R Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)