A330J15C0GH5TAA
DigiKey Part Number
1016PHTR-ND - Tape & Reel (TR)
1016PHCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A330J15C0GH5TAA
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A330J15C0GH5TAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±5%