GBLC12CI-LF-T7
DigiKey Part Number
4518-GBLC12CI-LF-T7TR-ND - Tape & Reel (TR)
4518-GBLC12CI-LF-T7CT-ND - Cut Tape (CT)
4518-GBLC12CI-LF-T7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GBLC12CI-LF-T7
Description
TVS DIODE 12VWM 19VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19V Clamp 1A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
250W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Ethernet, USB
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
0.6pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19V