AW-25.000MBJ-T
DigiKey Part Number
887-AW-25.000MBJ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-AW-25.000MBJ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-AW-25.000MBJ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AW-25.000MBJ-T
Description
OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Type
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
Package / Case
4-SMD, No Lead
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)