8WJ-8.192MDE-T
DigiKey Part Number
887-8WJ-8.192MDE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8WJ-8.192MDE-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8WJ-8.192MDE-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8WJ-8.192MDE-T
Description
XTAL OSC XO 8.192MHZ 1.8V CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.192 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
22mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA