8NJ-24.000MDJ-T
DigiKey Part Number
887-8NJ-24.000MDJ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8NJ-24.000MDJ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8NJ-24.000MDJ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8NJ-24.000MDJ-T
Description
XTAL OSC XO 24.000MHZ 1.8V CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
22mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.033" (0.83mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA