8N-26.000MDE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
IQD Frequency Products
QST
In Stock: 50
26 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
8N-26.000MDE-T
DigiKey Part Number
887-8N-26.000MDE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8N-26.000MDE-T
Description
2.0X1.6 CMOS QUARTZ OSCILLATOR /
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
5mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.033" (0.83mm)