8100-45-LF
DigiKey Part Number
438-1052-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8100-45-LF
Description
BREADBOARD GENERAL PURPOSE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Breadboard, General Purpose Pad Per Hole (Round) 0.100" (2.54mm)
Category
Pitch
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Twin Industries
Circuit Pattern
Pad Per Hole (Round)
Series
Hole Diameter
0.037" (0.94mm)
Packaging
Bulk
Size / Dimension
5.00" L x 4.00" W (127.0mm x 101.6mm)
Part Status
Active
Board Thickness
0.062" (1.57mm) 1/16"