Image for CMF23H-473111 is not available
CMF23H-473111
DigiKey Part Number
237-CMF23H-473111-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF23H-473111
Description
CMC 47MH 1.1A 2LN THROUGH HOLE
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.1A DCR 884mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF23H-473111 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
884mOhm
Manufacturer
Triad Magnetics
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.551" (14.00mm)
Inductance @ Frequency
47 mH @ 10 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
1.1A